Trendy nehty: Horňácký kroj a tajemství paní nadlesní
O divných gelových nehtech už jsem tady psala. A protože nehtotvořilky jsou schopné spáchat opravdu mimořádně příšerné splácaniny, je to téma, které tady je znovu a určitě ne naposledy. Předem přiznávám, že mám gelovky taky a že jsem s nimi spokojená.
Po letech boje s nehty křehkými, podélně i příčně se třepícími a neustále ulámanými, jsem se svými umělotinami spokojená. Mám je ale krátké a poslední měsíce zásadně červené. Žádné třpytky, obrázečky, kamínky nebo malovánky.
Potom, co jsem viděla fotogalerii Úleťácké nehty tady jsem se proto opravdu upřímně vyděsila. Tohle opravdu někdo vytváří? A fakt to někdo má na rukou?
Nevím proč si při pohledu na tuhle přeplácanou parádu vybavím horňácký kroj a selku tančící na posvícenské tancovačce.
nechápu ani to, proč je mezi nehtopatlalkami tak strááášně moc oblíbené fimo. Ovoce a motýlci jsou právě z fima. To znamená, že celé to zdobení nehtů je tlusté, dělá na nehtech boule a hlavně: Pokud nejdu na nějakou tématickou party nebo nemám utkvělou představu, že jsem citrus, a tak nevím, proč bych měla na nehtech mít zrovna pomeranč. A citrón. A meloun. A kiwi. A ty motýlky.
Pozor, tohle je teď děsně kůl. Špičáky. Prý jde o zvyk a dá se s nimi dělat bez problémů všechno. Já si ale nedovedu představit ani základní hygienu s těmihle pařátky. Jak se s tím třeba píše na klávesnici, to už vůbec netuším.
Tohle asi měly být veselé a vtipné nehty. Mně evokují příšerky ze strašidelné pohádky, kterých jsem se jako malá bála, myslím, že kdybych tohle měla na rukou a v noci se náhodou probudila a podívala se na to, vyděsím se víc, než kdyby se mi po ložnici coural duch mrtvého kostelníka.
A další špičáky. Plus ozdobné kamínky. Plus barvičky. Plus proužky. Nehtařka se nemohla rozhodnout, co na nehty dát, tak tam dala všechno. Nešpičatý ukazováček je na ruce nejspíš proto, aby se majitelka měla čím šťourat v nose.
Tohle je další případ, kdy se nehtařka neuměla rozhodnout, jak nehty mají vypadat, tak udělala všechno co umí, současně. Smajlík na prostředníčku je pěst na oko, řetěz na palci je umocněný kýč. Pusinka a růžičky jsou asi jakože romantika, nebo co.
Při podrobném zkoumání jsem došla k tomu, že toto je veselý motiv se sýrem a myšičkami. Takhle nějak to musí dopadnout, když se nehtařka opije se svou zákaznicí ještě před tím, než začnou páchat krásu.
Oprýskaná zeď? Pivní motiv? Umělecká abstrakce? Já snad ani nechci vědět, co tohle mělo být. V každém případě mi to připadá, jako nějaká opravdu ošklivá choroba nehtů.
Když jsi rebelka, musíš někde mít lebku. Na pásku nebo triku už jí měl kdekdo tak před čtyřmi roky, tak jí plácnem na nehty. Nevadí, že to lebku připomíná jen s velkou fantazií a že autorka nejspíš nikdy neviděla ani pirátskou vlajku na obrázku, natož nějaký obrázek skutečné lebky. Je to prostě in.
Krátké nehty vypadají většinou upraveně a hezky. Když se ale krátké nehty opticky vyzdobí prapodivným pruhováním, vytvoří z každé ruky paličkoidni cosi, co mi evokuje plísňové onemocnění maskované oprýskaným lakem na nehty.
Haloweenské nehty. Umělohmotná tykev je možná na tomhle obrázku to nejmíň kýčovité.
Zlato, červená, špičáky, třpytivé konečky. Ruská carevna se chystá na ples.
A nakonec tady máme tajemství paní nadlesní. Nebo že by to byly stylové nehty zavilé kotlíkařky před odchodem na čundr?