Půjčka na ruku – rychlá, ihned i do hodiny
Každý, kdo potřebuje rychlou a flexibilní půjčku, může využít nabídku půjček na ruku. Jedná se o hotovostní půjčky, o které lze požádat kdykoliv. Jaké mají půjčky na ruku výhody? A jak získat peníze na ruku?
Nebankovní sektor dnes nabízí velké množství různých typů půjček. Půjčku ihned v hotovosti, půjčku bez bankovního účtu, půjčky na ruku a mnoho dalších. Vybere si zkrátka každý. Jaká je ta nejlepší nebankovní půjčka?
Bankovní převody jsou dnes poměrně rychlé, přesto většinou trvají do druhého dne. Mohou však nastat situace, kdy někdo potřebuje peníze akutně a už včera bylo pozdě. V takovém případě jsou ideálním řešením půjčky na ruku, tedy hotovostní půjčky.
Půjčky na ruku mají spoustu výhod a získat je může téměř každý. Ovšem každá mince má dvě strany, takže u půjček na ruku je potřeba si dát pozor na určitá negativa. Jaké jsou nevýhody půjček na ruku? A co je třeba splnit pro získání půjčky do hodiny na ruku?
Půjčky na ruku – výhody
Hlavní výhodou půjček na ruku je okamžité vyřízení. Jedná se o nebankovní půjčku na ruku nebo půjčku od soukromníka, kdy žadatel nemusí splňovat tak přísné podmínky jako u bankovních půjček. Půjčky na ruku můžou využít třeba senioři, studenti nebo maminky na mateřské.
Požádat o ni mohou samozřejmě i pracující nebo lidé, kteří mají bankovní účet a jen potřebují rychlou výplatu finančních prostředků.
Vzhledem k rychlému procesu vyřízení půjček na ruku, kdy lze často získat i půjčku do hodiny na ruku, je jasné, že poskytovatel půjčky toho příliš nezkoumá a žadatele si neprověřuje. Typické pro půjčky na ruku je tedy vysoká schvalovatelnost, neboť se nezkoumají registry dlužníků.
Další výhodou půjček na ruku je možnost zažádat odkudkoliv. Celý proces totiž probíhá online pomocí webového formuláře a žádost o půjčku na ruku je schvalována téměř obratem.
Peníze pak žadatel obdrží v hotovosti buď na určeném místě (v trafice, na čerpací stanici), nebo mu je zástupce společnosti doveze domů. Jedná se tedy o rychlou půjčku na ruku. Tyto služby nabízí například Provident.
U Providentu si můžete vytvořit také klientský účet. Po jeho založení stačí provést na webu Provident přihlášení a zkontrolovat, jaký je stav půjčky a splátek.
Půjčka na ruku ještě dnes – nevýhody
Jakkoliv zní nabídka půjčky na ruku ještě dnes lákavě, je potřeba říci, že se jedná o velmi rizikový produkt. Půjčku je sice snadné získat, je dostupná okamžitě a pro každého, ovšem tato služba je draze vykoupena.
Pro půjčku na ruku ještě dnes je typická:
- vysoká RPSN a úrok
- vysoké sankce v případě pozdního splacení
- krátká doba splatnosti
- často netransparentní a neférové podmínky
- nebankovní poskytovatelé a lichváři
Na poli půjček na ruku ještě dnes se pohybuje mnoho pochybných společností, jejichž nabídky často hraničí s lichvou. Tento typ půjček mnohdy finanční situaci dlužníka spíše zhorší, než aby jí zlepšil. Dlužník zaplatí mnohem více než si půjčil.
A pokud nestihne půjčku na ruku ještě dnes včas vrátit, pak může očekávat obrovské penále. Kdo se tedy pro půjčku na ruku ještě dnes rozhodne, měl by si být jistý, že ji opravdu zvládne včas splatit.
Půjčka na ruku bez účtu, půjčka do hodiny na ruku – na co si dát pozor
Půjčka na ruku bez účtu i půjčka do hodiny na ruku se pojí s mnohými riziky. Tím největším je nedůvěryhodnost poskytovatelů. Je jen málo solidních společností, které poskytují půjčky na ruku bez účtu a zároveň mají licenci ČNB.
Licence zaručuje, že daný poskytovatel dodržuje zákony, má jasné podmínky a a jeho celkový přístup je férový. U věřitelů, kteří poskytují půjčky do hodiny na ruku, lze o dodržování zákonů pochybovat. Většina z poskytovatelů tak jsou lichváři nebo podvodníci, kteří na nabídku půjček na ruku bez účtu lákají zoufalé klienty.
Jejich jediným cílem je obohatit se na úkor zhoršení dlužníkovy situace. Kdo se tedy rozhodně pro půjčku do hodiny na ruku, měl by si nejprve ověřit daného poskytovatele, přečíst si recenze ostatních lidí a především si spočítat, kolik bude muset za půjčku na ruku bez účtu celkově zaplatit.
Často se totiž u těchto typů půjček stává, že dlužník půjčenou částku mnohonásobně přeplatí.
Půjčky bez doložení příjmu a registru na ruku
U tohoto typu půjček poskytovatelé nekontrolují negativní záznamy v registrech dlužníků a půjčka ihned na ruku bez příjmu tak má šanci získat i ten, kdo má více dluhů.
Nebankovní společnosti půjčky bez doložení příjmu a registru na ruku poskytnou téměř každému. Obecně lze říci, že o půjčky bez doložení příjmu a registru na ruku nejčastěji žádají tyto skupiny osob:
- v exekuci
- bez bankovního účtu
- s nízkým příjmem či záznamem v registru
- v insolvenci
Lze tedy shrnout, že se jedná o rizikové klienty, kteří v minulosti měli nebo stále mají problémy se splácením svých závazků. Věřitelé jsou si toho vědomi, a přesto jsou ochotni jim půjčky bez doložení příjmu a registru na ruku poskytnout.
Pochopitelně to není zadarmo. Za to, že věřitel neřeší bonitu klienta, žádá vysoké úroky, poplatky a sankce za prodlení. Proto tento typ půjček rozhodně nelze označit za nejlevnější úvěry na trhu.
Nebankovní půjčka na ruku od soukromníka
Nabídka nebankovních půjček na ruku není příliš bohatá. Většina společností upřednostňuje půjčky na účet. S hotovostními půjčkami se lze setkat spíše u soukromých osob. Půjčky od soukromníka ovšem nelze doporučit.
Najdou se však takové společnosti, které nebankovní půjčky na ruku nabízejí a klienti o ně mohou zažádat online. Stačí pouze vyplnit jednoduchý formulář, do kterého je třeba uvést osobní a kontaktní údaje a nahrát doklad totožnosti.
Mezi nebankovní půjčky na ruku patří:
- Provident
- ExpressCash
- Zaplo
Jak už bylo uvedeno, nebankovní půjčku na ruku je možné získat také od soukromé osoby. Tyto půjčky jsou však většinou lichvou, která je u nás nejen zakázaná, nýbrž i trestná. Nebankovním půjčkám na ruku od soukromníka by se tak člověk měl spíše vyhýbat.
TIP: Populární je také Ninja půjčka.
Hotovostní půjčka na ruku, peníze na ruku
Pro hotovostní půjčku na ruku platí, že by si zájemce o peníze na ruku měl vždy předem zjistit, od koho si půjčuje. Jde o důvěryhodného věřitele? Má tato společnost licenci České národní banky?
Jaké jsou recenze a zkušenosti bývalých klientů? Jsou předem známy všechny podmínky hotovostní půjčky na ruku? To jsou otázky, které si je třeba vždy položit. Pokud je odpověď na některou z nich záporná, bude lepší, když se žadatel hotovostní půjčce na ruku vyhne.
Nepoctiví poskytovatelé sice nabízejí peníze na ruku každému, avšak často mají opravdu nevýhodné podmínky půjčky. Pro dlužníka je pak těžké úvěr splatit. A na to poskytovatelé čekají.
V důsledku toho totiž vydělají na sankcích za pozdí splacení. Pokud někdo poskytuje peníze na ruku, často chce i podepsat zástavní smlouvu. V případě pozdního splacení pak propadne dlužníkův majetek poskytovateli. U hotovostních půjček na ruku je tedy důležité si ověřit, že se nejedná o půjčky se zástavou.
Rychlá půjčka na ruku
Banky hotovostní půjčku na ruku neposkytují, proto je rychlá půjčka na ruku doménou nebankovních společností a soukromých věřitelů. Sice je poměrně snadné půjčku získat, avšak jinak nemá rychlá půjčka na ruku příliš mnoho výhod.
Rychlá půjčka na ruku se vyznačuje vysokými poplatky a úrokem, v důsledku čehož dlužník úvěr výrazně přeplácí. Někdy až o tisíce korun.
Jedná se o mikropůjčku, kdy si lze půjčit obnos v řádech tisíců korun. Rovněž splatnost rychlé půjčky na ruku je velmi krátká. Maximálně to bývá 30 dní. Před sjednáním rychlé půjčky na ruku by si měl žadatel dobře přečíst smluvní podmínky, aby věděl, do čeho jde.
Jakkoliv se může rychlá půjčka na ruku zdát na první pohled výhodná, při bližším zkoumání člověk zjistí pravý opak.
Alternativy půjčky ihned na ruku
Ti, kdo potřebují půjčky ihned na ruku, by raději měli hledat jiné alternativy. Půjčka od rodiny nebo známých se rozhodně lepším řešením, než půjčka ihned na ruku od neznámé společnosti.
Další možností je konsolidace půjček pro dlužníky. Banky i nebankovní společnosti nabízí možnost sloučení veškerých dluhů do jednoho s výhodnějšími podmínkami a nižší splátkou i úrokem. Dluh sice nezmizí, avšak dlužník získá o svých závazcích přehled a platí méně, než musí.
Možným řešením je také obrátit se na dluhové poradce z neziskových organizací, kteří bezplatně pomohou se správou dluhu, vyjednáváním s věřiteli i s exekučním nebo insolvenčním řízením.
Především je však potřeba přistupovat k dluhům zodpovědně a řešit je okamžitě, dokud nepřerostou až do dluhové pasti.