Plískanicová výzbroj

Potřebuju spoustu deštníků. Často je ztrácím nebo zapomínám. Takže se snažím mít minimálně jeden doma, jeden v autě, jeden v práci a jeden v kabelce. Což znamená, že když prší, nemám po ruce stejně žádný deštník, zatímco když je venku krásně, sejdou se mi minimálně tři v autě. Jak na koupi deštníku?

Vybrat si deštník z těch tisíců různých druhů, vzorů a barev je na pořádné přemýšlení. Kdo chce fakt něco extra, tady je jeden tip – deštník za víc než pět tisíc korun.

Deštník Oertel Handmade 1má ručně tkaný potah v saténové kvalitě, osm žeber černě nalakovaných, dřevěnou špičku a madlo spletené z kůže. Cena 5 140 korun. I když jde výhradně o ruční práci, myslím, že se bez něj obejdu.

Deštník Bella Pagoda je o pár stovek levnější, líbí se mi jeho tvar a kdyby nestál 4 700 korun, ale 470, koupím si ho. 

Růžová a krystal Swarovski – skvělá kombinace pro pindulíny. Tedy pro ty, které s klidem dají za deštník 3 300 korun. Výrobce Aspinal of London vybavil deštník obřím krystalem na spodní straně madla. Ano, přesně tam, kde si ho všimnete, až když vás vytuněná majitelka tohohle skvostu na krystal upozorní.

A teď už deštníky za cenu, kterou jsem už i ochotná zaplatit. Líbí se mi třeba Mini Pocer za 1 299 korun.

Nadchnul mě pusinkový Pop Lips za 699 korun

Můj největší favorit je ale stejně obyčejný deštník z PVC, koupit se dá za cenu kolem stovky, a mně prostě vážně baví. 

No a pro sklerotiky tu pak jsou ještě noname deštníky za 61 korun. Jejich životnost bych tipovala tak na dva tři lijáky, tedy asi tak na stejnou dobu, za kterou jsem schopná bezpečně ztratit většinu deštníků. Sice s tímhle moc parády nenaděláte, ale nekupte to!

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang