Módní průmysl vs. Melania Trump
Někteří módní návrháři a média odmítají spolupracovat s budoucí americkou první dámou. Zatímco Michelle Obama byla miláčkem řady módních domů i časopisů, její nástupkyni čeká bojkot. Už nyní se od Melanie distancovala návrhářka Sophie Theallet, americká verze časopisu InStyle a web Fashionista.com.
Nastoupit kamkoliv po někom, kdo byl hodně oblíbený, je nezáviděníhodný úkol. Bill Clinton by si možná místo po Michelle Obama užil, ale Melanii ze začátku čeká několik překážek.
Oblékat americkou první dámu je pro návrháře i módní značky neuvěřitelná příležitost. Michelle Obama spolupracovala s lokálními začínajícími tvůrci, řetězci i glamour mezinárodními módními domy.
Jedna z jejich oblíbených návrhářek, Francouzka Sophie Theallet uveřejnila na svém Twitteru otevřený dopis, kde odmítá ve službách pro Bílý dům pokračovat. „Jako přistěhovalkyně narozená ve Francii nemohu podporovat politiku založenou na xenofobii, rasismu a sexismu,“ uvedla mimo jiné.
Web Fashionista.com o manželce Donalda Trumpa chce informovat pouze minimálně, protože ze stejných důvodů jako francouzská návrhářka nemohou podporovat někoho, „kdo je součástí politiky, se kterou se jako médium absolutně neztotožňují“.
Diplomaticky, ale odmítavě se vůči Melanii vyjádřila i módní bible- americký Vogue, který letos poprvé vstoupil do politických vod tím, že podpořil Hillary Clinton. Melania Trump se na obálce Vogue už ale objevila, jako tehdejší Trumpova novomanželka.
Zajímavostí je také kauza New Balance, tenisek, které patří k povinné výbavě každého (evropského) hipstera. Poté, co značka podpořila Donalda Trumpa, ji neonacistický blogger Andrew Anglin nazval jako „obuv pro bílé lidi“.
Někteří protestující proti Trumpovi pak své „newbalansky“ spálili. Móda je samozřejmě především tvrdý byznys. Jak tvrdí návrhářka Carolina Herrera, za chvilku všem otrne a každý bude chtít šatit ženu, co reprezentuje Spojené státy.