Jak se obléká hipster? Podívejte se!
Hipster je subkulturní proud přinášející alternativní styl. Pojem hipster se začal objevovat v 60. letech 20. století v Americe.
Kdo je hipster?
Hipster je člověk, který se obléká a chová alternativně. Například odmítá pracovat v nadnárodních společnostech, neuznává hon za penězi, jsou mu cizí kravaťáci a lidé s hypotékami na krku, nejezdí auty ani městskou hromadnou dopravou a místo toho se přepravují na kolech.
Poznávacím rysem je, že dělá věci tak, jak to není obvyklé. Co je příliš mainstreamové a komerční, to hipstera nezajímá. Určuje ho to, co poslouchá a čte.
Zjednodušeně lze hipstery popsat tak, že se scházejí v kavárnách, čtou složitou literaturu, poslouchají alternativní hudbu, dívají se na alternativní filmy a obrážejí second handy. Tomu odpovídá i styl oblečení, které nemusí být podle nejnovějších trendů.
Jak se obléká hipster?
V řetězcích obchodů, jako je H&M, se objevují kolekce vyloženě cílené na skupinu lidí, kteří se cítí být hipstery. Charakteristické kousky oblečení jsou stará otrhaná saka, flanelové sukně, šátky přes vlasy, vlněné čelenky na hlavy, trika s nápisy, kostkované košile, úzké kalhoty, obnošené kecky, klobouky, kulichy a výrazné brýle.
Úzké kalhoty
Z hipster stylu oblékání jsou úzké kalhoty tím nejdůležitějším prvkem. Nosí je jak chlapci, tak dívky, a když chlapci nemůžou sehnat chlapecké, pořídí si dívčí.
Brýle s obroučkami
Nezáleží na tom, zda dioptrické či sluneční, hlavně s velkými skly a výraznými černými obroučkami, nebo barevné s mřížkou.
Brašny přes rameno
Hipsteři nenosí batohy, bágly ani krosny, nosí specificky vypadající vintage tašky, ve kterých mají elektroniku značky Apple, knihy cool autorů, jako je Charles Bukowski, a vinyly nebo kinofilmový fotoaparát či papírový notes.
Co se píše o hipsterech
Na internetu se dá najít moře negativních výroků a komentářů právě o hipsterech. Na takové negativní reakce lze narazit také u stylů emo a barbie.
O hipsterech se píše, že se jim říká salonní intelektuálové. Když na ně člověk narazí na ulici, jejich zjevu se lekne a nejprve si pomyslí, že jsou to bezdomovci. Bývají obvykle tak vyhublí, že už jen svými těly vyvolávají ambivalentní pocity znechucenosti a lítosti.
Toto má svůj původ v jejich potravě. Salonní intelektuálové se stravují výhradně vegetariánsky či vegansky. Složení jídelníčku občas demonstrují i vytetováním slova VEGAN na viditelné místo. Asi aby v jejich stylové fair trade kavárně věděli, že pijí výhradně sojové latté.
Veškeré potraviny, které hipsteři pozřou, jsou výhradně bio či organic. A vzhledem k tomu, že hipsteři už všechny své pemíze utratili za vintage oděvy a Apple produkty, často trpí hlady a zácpou.
Podle jiných jsou hipsteři považováni za vývojové stadium emo. Jenže tihle jsou prý moc bojácní na to, aby se řezali. I přes absenci řezných ran na zápěstí hipsterům ovšem budoucnost věštit nelze. Na základě nastřelených upnutých džín jsou varlata salonních intelektuálů přehřátá a k tomu zdeformovaná, tudíž jsou neplodní.
A hipsterky, narvané v příšerných legínách, jsou natolik asexuální bytosti, že si jich nikdo, kromě impotentních hipsterů nevšimne. Rozmnožovat se nebudou a nakonec pomalu změní šatník, slovník i playlist v iTunes.